Parafia Św. Apostołów Piotra i Pawła w Częstochowie

Dziś jest czwartek, 21 marca 2019 roku Imieniny Benedykta i Lubomira
 • -
 • A
 • +
 • ----------------

Aktualności

Pielgrzymka do Lourdes 19.IX. - 01.X. 2018

PIELGRZYMKA DO LOURDES 13 DNI

19.IX. – 1.X.2018 r.

200px-virgendelourdes

 

BARCELONA · SARAGOSSA · ESCORIAL · MADRYT · SEGOVIA · BURGOS · BILBAO · SAN SEBASTIAN

· LOURDES · ANDORA · MONTSERRAT

DZIEŃ 1  

Zbiórka uczestników na lotnisku w Warszawie. Przelot do Barcelony. Przejazd na nocleg na Costa del Maresme.

DZIEŃ 2  

Śniadanie. Przejazd na zwiedzanie stolicy Katalonii – Barcelony. Zwiedzanie rozpoczniemy od genialnego dzieła Antonio Gaudiego – Sagrada Familia. Wnętrze bazyliki ma symbolizować święte miasto Jerozolimę. Ściany zdobią  bogate ornamenty i rzeźby -  wiele z nich przyjmuje bardzo abstrakcyjne formy. Kolejno przejedziemy do parku Güell – spacer po nieporównywalnym do innych ogrodzie z najdłuższą ławką świata, w którym poza fantazyjną roślinnością i architekturą ogrodową zobaczymy także Muzeum Gaudiego z licznymi pamiątkami po wielkim twórcy. Spacer po Passeig de Gracia, przy której znajdują się dwa najważniejsze obiekty zaprojektowane przez Gaudiego, wpisane na listę UNESCO Casa Mila, Casa Batillo. Po południu udamy się do dzielnicy gotyckiej zachwycającej urokiem niezwykle malowniczych wąskich, średniowiecznych uliczek. Zwiedzimy gotycką katedrę św. Eulalii z XII-XV w. – jeden z cenniejszych przykładów tego stylu w Hiszpanii. Zobaczymy w pobliżu Wielki Pałac Królewski, dawną siedzibę hrabiów Barcelony i królów Aragony. Czas wolny na najsłynniejszym deptaku Barcelony – La Rambla. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 3  

Śniadanie. Przejazd do Barcelony na dalsze zwiedzanie miasta. Udamy się na Plac Hiszpański z fontanną Jujola i Wieżami Weneckim, u podnóża Góry Montjuic obejrzymy słynną Magiczną Fontannę. Wjazd kolejką linową na Wzgórze Montjuic z kompleksem obiektów kulturalnych i sportowych – zbudowanych z okazji wystawy światowej z 1929 roku. Po modernizacji część z nich było wykorzystywanych w trakcie Igrzysk Olimpijskich w 1992 roku. Ze wzgórza podziwiać będziemy imponujący widok na Barcelonę. Przejazd do Saragossy. Spacer po mieście. Zobaczymy m.in.: mury rzymskie, XIV-wieczną wieżę Zuda, rzymski kamienny most, pałac arcybiskupi z piękną barokową elewacją, pierwszą chrześcijańską katedrę Saragossy – San Salvador oraz zbudowaną w XVII w. bazylikę Nuestra Señora El Pilar pod wezwaniem patronki Hiszpanii Matki Bożej Na Kolumnie, która objawiła się św. Jakubowi Apostołowi w 40 r. n.e. na szczycie filaru, który obecnie znajdującego się w niszy za ołtarzem. Obiadokolacja i nocleg w Saragossie lub okolicach.

DZIEŃ 4  

Śniadanie. Przejazd do San Lorenzo de Escorial. Zwiedzanie monumentalnego zespołu pałacowo - klasztornego. Imponujący kompleks został wpisany na listę UNESCO. Nawiedzimy Bazylikę św. Wawrzyńca, wzorowaną na bazylice świętego Piotra w Rzymie z pięknymi ołtarzami i podziemnym mauzoleum – Panteonem Królów. Do największych skarbów części klasztornej należy Zakrystia oraz Kapitularz z cennymi dziełami religijnymi. Ponadto na terenie kompleksu znajdują się obiekty: pałac z apartamentami królewskimi, biblioteka. Spacer po wewnętrznych dziedzińcach Escorialu. Kontynuacja podróży do Madrytu. Spacer po mieście. Zobaczymy: Pałac królewski - Palacio Real, Katedra Almudena konsekrowana przez św. Jana Pawła II, plac Plaza de La Villa z budynkiem Ratusza, główny plac Starego Miasta - Plaza Mayor. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolice Madrytu.

DZIEŃ 5  

Śniadanie. Uzupełniające zwiedzanie stolicy Hiszpanii, m.in.: Kościół San Isidoro, Bazylika Matki Bożej na Kolumnie (del Pilar) oraz plac Puerta del Sol, na którym znajduje się pomnik Karola III, fontanny oraz rzeźba niedźwiedzia wspinającego się na drzewo truskawkowe, który jest symbolem Madrytu. Udamy się do Muzeum Narodowego Prado – jednego z największych muzeów na świecie. Muzeum mieści się w klasycystycznym budynku z XVIII wieku, a przy jego wejściach znajdują się pomniki najwybitniejszych malarzy hiszpańskich: Diego Velazqueza i Francisco Goi. Zbiory muzeum  obejmują dzieła z kolekcji królewskiej, zbierane od XVI do XX wieku. Czas wolny. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 6  

Śniadanie. Przejazd do Segovii. Zwiedzanie miasta poetów, zobaczymy m.in.: rzymski akwedukt wybudowany w I w. n.e., Casa de los Picos, Plac Św. Marcina, Plaza Mayor z późnogotycką katedrą oraz bajkowy zamek - Alcazar de Segovia - jedną z siedzib Królów katolickich, Iglesia de la Vera Cruz - świątynię templariuszy. Kontynuacja podróży do Burgos. Zobaczymy katedrę Santa Maria z XIII w., należącą do najwybitniejszych pomników architektury gotyckiej na świecie i będącą najwspanialszą budowlą gotycką w Hiszpanii. Obiadokolacja w Burgos lub w okolicach.

DZIEŃ 7  

Śniadanie. Przejazd do stolicy kraju Basków - Bilbao. Spacer po Starym Mieście z układem urbanistycznym z XIV w., zobaczymy: Katedra de Santiago, Iglesia de San Nicolas, Basilica de Nuestra Senora de Begona, Nowy Plac, Muzeum Sztuki Współczesnej Guggenheima, Pałac Euskalduna, Mercado de la Ribera  - targ baskijskich smakołyków. Udamy się na wzgórze widokowe z przepiękną panoramą miasta. Kontynuacja podróży do znanego kurortu na Biskajach - „Perły Północy” - San Sebastian, położonego pośród malowniczego wybrzeża. Wypoczynek na jednej z najpiękniejszych plaż miejskich – La Concha, położonej w małej zatoce między wzgórzami Monte Igeldo i Monte Urgull. Wzdłuż plaży prowadzi piękna morska promenada. Czas wolny. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolice San Sebastian.

DZIEŃ 8  

Śniadanie. Przejazd do San Sebastian. Dalszy odpoczynek na plaży. Kolejno zwiedzanie centrum miasta, m.in. nawiedzenie kościoła San Vicente z XVI w., barokowej bazyliki Santa Maria del Corro. Ponadto zobaczymy plac Plaza de la Constitución. Przejazd do Lourdes. Obiadokolacja, po której udział w nabożeństwie maryjnym i procesji ze świecami.

 

DNI 9-10  

Dni przeznaczone na pobyt w Lourdes. Nawiedzenie Bazyliki Różańca Świętego, Bazyliki Niepokalanego Poczęcia, Groty Objawień tzw. Massabielskiej, udział we Mszy Świętej oraz Drodze Krzyżowej. Poznanie miejsc związanych ze św. Bernadettą Młyn Boly, Le Cachot, gdzie mieszkała rodzina Soubirous. Czas na indywidualną modlitwę oraz kąpiele w wannie z cudowną wodą. Codzienne śniadania i obiadokolacje, po których nabożeństwa Maryjne i procesje ze świecami. Noclegi w Lourdes.

DZIEŃ 11

Śniadanie. Pożegnanie Lourdes w Grocie Massabielskiej. Przejazd do Księstwa Andory, ulokowanego w Pirenejach. Nawiedzimy sanktuarium MB Mariaxell, kolejne, które leży na tzw. Ruta Mariana - Drodze Maryjnej. Ciekawymi zabytkami są także romańskie, kamienne świątynie. Oprócz urokliwego położenia Andora słynie także jako obszar wolnocłowy. Czas na zakupy. Przejazd na obiadokolację i nocleg na Costa del Maresme.

DZIEŃ 12

Śniadanie. Przejazd do Montserrat, nawiedzenie klasztoru Benedyktynów z XI w. – Sanktuarium Czarnej Madonny, wybudowanego na zboczu masywu górskiego. W Klasztorze Montserrat na szczególną uwagę zasługuje figurka Matki Boskiej z Dzieciątkiem, usytuowana w niszy nad głównym ołtarzem bazyliki. Wiernych przyciąga tu nie tylko kult Matki Boskiej La Morenta, ale również wspaniała architektura klasztoru usytuowanego na wysokości 1000 m n.p.m., jego legenda, historia oraz piękne widoki roztaczające się z wież budynku. Następnie przejazd do Barcelony. Uzupełniające zwiedzanie miasta. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 13 

Śniadanie. Czas wolny na wypoczynek. Przejazd do Barcelony na lotnisko. Przelot powrotny. Zakończenie pielgrzymki.

Cena: ok.3980,- zł. (ostateczna cena zostanie podana w lutym 2018r. )

 

 

ZAPEWNIAMY:

·         przelot w obie strony wraz z opłatami lotniskowymi,

·         komfortowy przejazd na całej trasie,

·         12 noclegów w hotelach **/***, pokoje 2-3-os. z łazienkami,

·         12 śniadań, 11 obiadokolacji,

·         opiekę i informację turystyczną pilota, ubezpieczenie KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 20 000 € i  NNW do 2000 € i 10 000 zł w RP,

·         opłatę na TFG

 

UWAGI: 

·   program o charakterze pielgrzymkowym z opieką duchową kapłana i możliwością uczestnictwa w Mszach św.

·   program jest ramowy i może ulec drobnym zmianom

·   dokument niezbędny: dowód osobisty lub paszport

·   na bilety wstępu, lokalnych przewodników, nagłośnienie, parkingi, opłaty drogowe i inne wydatki

    programowe ok. 150 Euro (wynikowo).

Przy zapisach obowiązkowa wpłata 1000 zł. na zakup biletów lotniczych do 15.XII.br.

Nr konta: 30 1020 1664 0000 3302 0545 1945 z dopiskiem- LOURDES.

Tel. organizatora 514 518 367.

Msze święte

 • w niedziele i święta:
  7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00
 • w dni powszednie:
  7.00, 18.00

Spowiedź święta

 • przed każdą Mszą św.
 • w pierwszy piątek m-ca:
  17.00 - 18.00

Kancelaria parafialna

 • poniedziałek - piątek:
  16.30 - 17.30
 • sobota:
  8.00 - 9.00

Adoracja Najśw. Sakramentu

 • codziennie:
  7.30 - 17.45