Parafia Św. Apostołów Piotra i Pawła w Częstochowie

Dziś jest czwartek, 21 marca 2019 roku Imieniny Benedykta i Lubomira
 • -
 • A
 • +
 • ----------------

Grupy parafialne

Anielska Misja Wspierania Kapłanów

Założyciel Zgromadzenia Sióstr od Aniołów, ks. Arcybiskup Wincenty Kluczyński, wytyczając cel wspólnocie sióstr, powiedział:

 "Pan Bóg, sprawując rządy nad światem, posługuje się sługami, którzy są narzędziem Jego Opatrzności, Jego Miłosierdzia. Są nimi Aniołowie Nieba, czyli Duchy czyste i Aniołowie ziemi – Kapłani. Aniołowie ziemi są braćmi i towarzyszami Aniołów nieba. Jedni i drudzy dbają o cześć i chwałę Bożą, opiekują się Kościołem i prowadzą ludzi do zbawienia. Aniołom braciom potrzebne są siostry, które by z nimi współpracowały, współcierpiały i współmodliły się."

Zgromadzenie, realizując wskazania Założyciela, wspiera kapłanów w ich posłudze apostolskiej, a także poszerza grono osób modlących się i ofiarujących swoje cierpienia poprzez prowadzenie Anielskiej Misji Wspierania Kapłanów.

 AMWK

Cel Misji: Duchowe wsparcie Kapłanów poprzez modlitwę i ofiarę.

Obowiązki członków: Każdy z członków przyjmuje obowiązek codziennej modlitwy za przydzielonego Kapłana.

Osoby należące do misji: Otrzymują legitymację, gdzie wpisane jest tylko imię Księdza i data jego święceń oraz modlitwa w intencji kapłanów obowiązująca członków Misji. Te codzienne modlitwy mają być dla Kapłanów wsparciem i umocnieniem w realizowaniu powołania.

Spotkania: Raz w miesiącu członkowie AMWK spotykają się na wspólnej modlitwie (adoracji Najświętszego Sakramentu), oraz na spotkaniu formacyjnym, gdzie dzielą się wiarą i sobą nawzajem, poznając piękno Kościoła, odkrywając w Nim swoje miejsce, by być autentycznym świadkiem Chrystusa na co dzień. (spotkania nie są obowiązkowe)

Zgłaszanie kapłanów: Jeśli chcesz, aby kapłani, których znasz, włączeni zostali w naszą modlitwę, podaj imię i nazwisko kapłana oraz rok jego święceń kapłańskich. Dane te są wpisywane do ogólnej bazy modlitwy. Do wiadomości osób modlących się za kapłanów podajemy tylko imię księdza i rok święceń kapłańskich.

Zgłoszenia przyjmujemy pod adresem:

Anielska Misja Wspierania Kapłanów
Zgromadzenie Sióstr od Aniołów
ul. Gliwicka 22, 42-200 Częstochowa

Kontakt:

 


 

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W SPOTKANIACH WSPÓLNOTY

Każdy kapłan potrzebuje modlitwy i wsparcia ze strony tych, którym posługuje, do których został posłany. Jeżeli pragniesz modlić się za kapłanów i należeć do Anielskiej Misji Wspierania Kapłanów, przyłącz się do nas! Spotkania Anielskiej Misji Wspierania Kapłanów odbywają się w każdy pierwszy czwartek miesiąca w kościele pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła w Częstochowie.

Program spotkania:

 • 17.00 – Wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji Kapłanów (w kaplicy Wieczystej Adoracji),
 • 18.00 – Eucharystia,
 • 18.45 – spotkanie (w salce katechetycznej).

 

MODLITWA ZA KAPŁANÓW

Boże, Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego nieprzebranego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy cię dzisiaj dla nich, w imieniu całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Pomagaj im przezwyciężać chwile trudności i podnosić się po upadkach, uczyń ich odblaskiem Boskiego piękna. Daj im odwagę podejmowania wyzwań naszych czasów i łaskę ukazywania ludziom dobroci i człowieczeństwa Zbawiciela naszego, Jezusa Chrystusa. Przez ofiarę Twojego Jednorodzonego Syna, która spełnia się na każdym ołtarzu, pomnażaj w nich apostolską wiarę, wzbudzaj niezachwianą ufność i zapalaj ich zwycięską miłością, aby Ciebie nade wszystko i ponad wszystko kochali i spalali się ofiarnie w służbie dusz. Przyjmij nasze modlitwy i ofiary w intencji kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego umiłowanego Syna, a naszego Pana, Jezusa Chrystusa. Amen

Msze święte

 • w niedziele i święta:
  7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00
 • w dni powszednie:
  7.00, 18.00

Spowiedź święta

 • przed każdą Mszą św.
 • w pierwszy piątek m-ca:
  17.00 - 18.00

Kancelaria parafialna

 • poniedziałek - piątek:
  16.30 - 17.30
 • sobota:
  8.00 - 9.00

Adoracja Najśw. Sakramentu

 • codziennie:
  7.30 - 17.45